Adv

Bay Hiçkimse izle


Reklamı Geç
720p
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Bay Hiçkimse izle
272 izlenme
IMDb: 8.3

Mr. Nobody ya da Bay Hiç Kimse

Kült bilim kurgu filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Mr. No Body filmi ya da Türkçe çevirisi ile Bay Hiç Kimse aslında bir söz üzerine hareket edilen bir yapım olarak sinema dünyasındaki yerini almıştır. Seçmediğin sürece her şey mümkündür, sözünden esinlenilen bu filmde, paralel evren, Sicim kuramı ve fizik alanı ile ilgili olan entropi ele alınmıştır.
Çeşitli soruların olduğu Hiç Kimse, her durumda ‘Eğer?’ sorunsalını yaratmayı başarmış ve seyircinin tüm ilgisini üzerine çekebilmiştir.

Mr. Nobody Film Konusu

Film, iki farklı video ile başlamaktadır. Kafası karışan ve karar vermekte zorlan bir güvercinle başlayan ilk videoda, kararsızlığın üzerine yoğunlaşmış ve Güvercinin Batıl İnancı alanına da değinilmiştir. Videoda güvercin bir kutuya hapis edilmiş ve yüksekliğe asılan yeme erişmeye çalışmaktadır. Bu süreç içerisinde fazlasıyla düşünmeye vakti olan bu kuş, bir süre sonra kutunun içerisinde yer alan bir küp olduğunun farkına varır.
Küpü fark etmesinin ardından yemin altına doğru hizalamasıyla, bir merdiven görevini yerine getirmiş ve üzerine çıkarak yeme ulaşmayı başarmıştır. Bu da bu özel kuşun zor durumda kaldığında beynini kullandığına işaret etmektedir. Filmin bu görüntüyle başlamasının sebebi aslında filmin tamamında bu videonun bir esin kaynağı, bir önizlenim olma niteliği taşımasından kaynaklıdır.

2092 Yılında Dünyada Kalan Son Ölümlü: Nemo

Yönetmenin en yüksek maliyetle hazırlamış olduğu Nobody, 2092 yılında dünyada kalan son ölümlüdür. 117 yaşındaki Nemo isimli bu insan, ölüme çok yakın olduğu süreçte gençliğine dair de birtakım anılar hatırlar. Bunların arasında çocuk yaşlarda beklediği peron da vardır.
Trenin kalkmasına çok az bir süre varken, annesiyle beraber gitmenin ya da babasının yanında kalmanın arasında kalmış ve bu kararsızlığı birden fazla hatta sonsuz denebilecek kadar olasılığın da sebebi olacaktır. Film sıradan bir bilim kurgu filmi olmasının dışında bir romans olma özelliğini ve çeşitli zihin oyunlarını da içerisinde barındırıyor olmasıyla seyirciyi etkilemeyi de başarmıştır.

Yorumlar 0 Yorum