Adv

Pan’ın Labirenti


Reklamı Geç
720p
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Pan’ın Labirenti
196 izlenme
IMDb: 8.2

 

El Laberinto Del Fauno (Pan’ın Labirenti) Filmi Hakkında

Sinema denilince insanların ilk aklına gelen Amerikan Sineması olmakla beraber Avrupa Sinemasında da kendisine has çizgi ile ilerleyen yapımlar mevcut. Nitekim Avrupa Sinemasında ki ülkelerin kendilerine ait bir sinema dili var. İspanyol sineması da bunlardan bir tanesi.
Türk diline Pan’ın Labirenti olarak çevrilen film de bunlardan bir tanesi olup türünün en iyi örnekleri arasında yer alıyor. Filmin türünde dram öğeleri olduğu gibi fantastik ve bilim kurgu öğeleri de mevcut. 11 Ekim 2006 yılı yapımı olan filmin dili İspanyolca ve toplam süresi 112 dakika.

Müzikleri ile kurgusu ile görsel efektleriyle İspanyol sinemasında özel bir yere sahip. Üstelik başta Oscar olmak üzere birçok alanda da ödül almış bir film. Filmin dünya genelinde sinema otoritelerinden aldığı puan ise 5 üzerinden 4. Yani film her anlamda kendisini kanıtlamış durumda. İspanyol sinemasının önemli aktör ve aktrislerini de bu filmde görmek mümkün.

Tüm bu bilgilerden sonra filmin konusuna dair bilgi verecek olursak, filmin ana karakteri 10 yaşında bir kız çocuğu olan Ofelia. Filmde her şey onun üzerinden ilerliyor. Annesi ile birlikte tam da 1944 yılında üvey babası olan kişinin yanına taşınıyorlar ve macera böylece başlıyor. Zira bu bağlamda filmde iki önemli detay var. Verilen bu tarih İspanya İç Savaşının olduğu yıllar. Ayrıca annesi oldukça hasta ve bir de üstüne üstlük hamile.

Babasının yanına taşındıkları yer ormanlık bir arazi. Üvey babası bir yüzbaşı. Bu yüzden görev yeri bu ormanlık alan içinde bir karakol. Karakolun arkasında ise bir labirent var. Ofelia bu çok gizli labirentin içine girdiği zaman daha önce hiç görmediği Pan isimli bir yaratık ile karşılaşıyor ve macera tam olarak böylece başlıyor. Kendi yaşamında da büyük değişimler oluyor. Filmin arka fonunda ise elbette yaşanan savaş ve etkileri var.

Yorumlar 0 Yorum
Yıllara Göre Filmler
Son Yorumlar
Sanane, 2 saat önce
Tavsiye edildi
Tahir, 2 saat önce
lütfen açılsın[spoiler] Yorumunuzu bu araya yazın [/spoiler]
Film canavarı UwU, 2 saat önce
Abi açılınca uyandırın sanırım uykuya dalmışım çünkü gözümü açtığımda annem elimdeki telefonu yerde görünce film sıkıcımı geldi dedi bende hayır daha film açılmadı dedim 😒😒
cabbar, 2 saat önce
açılırsan izlicem
cabbar, 2 saat önce
açılırsa izlicem