Adv

Pavarotti Filmi izle


Reklamı Geç
720p
Favorilere Ekle İzledim
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 ay önce eklendi
Pavarotti Filmi izle
122 izlenme
IMDb: 8.0

Pavarotti

Dünya tarafından ünlü opera sanatçısı Pavarotti’nin hayatı film konusu olmuştur. Albümleri rekorlar kırarak dünya genelinde 100 milyondan fazla satan sıra dışı hayatının yönetmenliğini Oscarlı yönetmen Ron Howard üstlenmektedir. Howard Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıp müzikal kimliğin ötesindeki Luciano’ya kadar sinemada sunulacaktır. Belgesel hikaye tarzı anlatım sanatçının aile arşivi daha önce hiç yayınlanmamış olan görüntüleri ve anlatılmamış olan hayatını anlatmaktadır.

Pavarotti Detaylar

Dünyada bir efsane haline gelen opera sanatçısı Pavarotti hayatını sinema salonlarına taşıyan isim oscarlı yönetmen Ron Howard olmaktadır. Film 1990 İtalya Dünya Kupasının resmi şarkısı halini alan Nessun Dorma sonrasında daha geniş kitlelerce kabul görmüştür. Opera sanatının dünya üzerinde en önemli ismi hikayenin bir ikon halini almadan önce müzikal kimliği öncesini sunmaktadır.

Pavarotti Detayları

İlk opera eseri olarak kabul görülen ve Floransa’da sergilenen 1597 tarihinde Daphne sonrasında önce tüm İtalya sonrasında da yüzyıllar içerisinde tüm dünyaya yayılan bu sanat dalına ait eserleri seslendiren sanatçılar arasında en popüler Pavarotti olmaktadır.

Yorumlar 0 Yorum